Home
Aktuálne číslo
Archív
Bonusy
Príbehy
Témy
Kontakty
 
Dal absolútne všetkoPredstav si, že máš obrovský majetok, patria ti obrovské územia.


Nestačíš ich ani všetky pochodiť a vychutnať. Si bohatý a pozývajú ťa na večierky pre najvýznamnejších ľudí, kde ti dávajú miesta vpredu. Keď sa povie tvoje meno, tak ostatní hneď zbystria, lebo by ťa chceli mať za priateľa. Mnohí o tebe hovoria, že si ich priateľ napriek tomu, že si sa s nimi nestretol. Každý sa ťa snaží predchádzať, aby ti mohol poslúžiť. Nemáš žiadne zdravotné problémy. Máš obrovský vplyv a moc a navyše si nesmrteľný. A teraz si predstav, že by ťa niekto vyzval, aby si sa tohto všetkého vzdal.

Tohto všetkého a ešte omnoho väčších vecí sa vzdal Boží Syn Ježiš Kristus, aby sa stal podobným nám ľuďom. Zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu. Uponížil sa, stal sa poslušným až na smrť, až na smrť na kríži (nájdeš to v Biblii, v Liste Filipanom 2, 7-8). Dal všetko. Už nezostalo nič, čo by nám nedal. Svoj život položil na zmierenie medzi tebou a Otcom. V ňom máme vykúpenie a odpustenie hriechov (Toto nájdeš v Liste Kolosanom 1, 14).

Dal absolútne všetko. Položil svoj život, aby sme mi mohli žiť v nádhere a pokoji po celú večnosť, ktorú pre nás pripravil. Si aj ty ochotný dať absolútne všetko, čo v živote máš, aby si získal večný život?


Rišo Štefák

autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
Richard
Eduard Heger
Maria Spesova
Adam Mackovjak
Mata
Marek
Mario
Michal Svetko
Roman Seko
Facebook
Redakcia
Kontakt
Prihlásenie