Home
Aktuálne číslo
Archív
Bonusy
Príbehy
Témy
Kontakty
 
Má ma rád? Nemá ma rád?


Boh už spravil krok k tebe. Poslal toho, ktorý prináša život. Prijmeš tento fakt?


Ako kráčame životom, stretneme sa niekedy s úspechom, ale veľa krát aj s neúspechom. Povýšenie v práci je úspech, dobrý plat je úspechom, rodina bez zdravotných komplikácii je úspešná rodina, výhra v lotérii je šťastím. Prepustenie z práce je neúspech, zníženie platu komplikácia, veľké zdravotné problémy blízkych trhajú srdce, nevýherný lós nás sklame, odplavený majetok je životná tragédia.

Akosi príliš často spájame udalosti nášho života s Božou láskou k nám. Ak sa mi darí, prežívam Božiu lásku, môj hriech ustupuje do úzadia, ak sa mi nedarí - to Boh ma nemá rád a cítime sa možno Bohom zabudnutí, neúspešní a hriešni.

Božia láska nespočíva v povýšení v práci, ani v peniazoch ani v zdraví, ani v šťastí. Božia neláska nespočíva v prepustení z práce, v chorobe, alebo v záplavách. Božie slovo však hovorí jasne. Božia láska sa už prejavila a stále trvá jej prejavenie v jednom jedinom fakte. Boh poslal svojho Syna na svet, aby sme skrze neho mali život. „Božia láska k nám sa prejavila v tom, že Boh poslal svojho jednorodeného Syna na svet, aby sme skrze neho mali život" (Biblia, 1. Jánov list 4,9).


Boh už spravil krok k tebe. Poslal toho, ktorý prináša život. Prijmeš tento fakt? Počul som o človeku, ktorý raz prišiel o obrovský balík peňazí a ocitol sa zrazu v životnej núdzi. Som si istý, že keby jeho viera v Boha spočívala v životnom úspechu alebo neúspechu, určite by sa z tejto tragédie nedostal. Ako sa rozhodneš ty?


Rišo Štefák

autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
Richard
Eduard Heger
Maria Spesova
Adam Mackovjak
Mata
Marek
Mario
Michal Svetko
Roman Seko
Facebook
Redakcia
Kontakt
Prihlásenie